WeerRecords en Extreem Weer…
Het weer zoals waargenomen door de jaren heen geven mooie totalen. Ook de waargenomen records en extremen zijn een constant veranderend gegeven. Om die reden een totaaloverzicht van alle metingen in records zoals gemeten op Meteo Hellevoetsluis.
![]()
![]()
Typische momenten van extreem weer, soms te mooi om te missen
Veilig op weg naar Weer een nieuw WeerRecord,
Maartje
Alle Weer Extremen op een rijtjeDe metingen van Meteo Hellevoetsluis zijn vanaf 1 januari 2009, we hebben dus niet de winter van 1963 ook daadwerkelijk gemeten. De records zijn veelal aangegeven met een rood bolletje zodat ze goed te onderscheiden zijn van de overige recordwaarden. Veel gegevens, maar wel leuk om te lezen! |
|---|
Toelichting Record Overzicht
Wat het weer nu precies aan records heeft opgeleverd hebben we zo goed mogelijk in de tabel verwerkt. Ook van vandaag en gisteren, het weer dezelfde dag een jaar geleden en noem zo nog maar wat varianten. Een omvangrijk overzicht maar een regelmatig bezoekje waard, in het weersbericht van de media rept men namelijk maar zelden over extremen. Ja, dan vallen de mussen van het dak of er ligt landelijk een dik pak sneeuw.
Samengevat geven de verzamelde meetgegevens mooie totalen. Wat was de hoogste en laagste meting, maar ook hoe vaak en wanneer dat was. In vergelijking tot andere dagen, maanden of zelfs jaren geeft dat een goed beeld wat de veranderingen zijn. De gemeten waarden en aantallen laten ook de extremen van de dag, maand of het kalenderjaar zien.
Verder lezen…
TIP van Maartje
Meer interesse, lees dan verder op:
- Website : KNMI – Maand en Seizoensoverzichten van Weersextremen
Goed beginpunt om ale records (weersextremen) te bekijken.
Andere gerelateerde artikelen
Ook op Meteo Hellevoetsluis
- 02-05-2012 Meteo Record 2012: Neerslag op één Dag 19,4 mm
- 07-02-2012 Meteo Record: Hoogste Luchtdruk 1041,6 hPa
- 07-02-2012 Meteo Record: Laagste Wind Chill en Dauwpunt tot -15.8
- 04-02-2012 Meteo Record: Laagste temperatuur -12.2 graden
- 02-02-2012 Meteo Record: Laagste Wind Chill en Dauwpunt tot -13.7
- 06-01-2012 Waterpijl bij Hellevoetsluis weer Gezakt
- 05-01-2012 Hellevoetsluis sluit Sluizen ivm Hoge waterstand
- 14-07-2011 Meteo Record: Neerslag op één Dag 69,2 mm
- 24-04-2011 Meteo Record: Warmste Pasen Sinds 1901
- 04-12-2010 Meteo Record: Totale Sneeuwval op een Dag 20 cm
- 03-12-2010 Meteo Record: Laagste temperatuur -9.3 graden
- 23-01-2009 Meteo Record: Laagste Luchtdruk 960,7 hPa
- Meteo Actueel – Weer in Hellevoetsluis (samengevat)
- Meteo Actueel – De Wind en Windkracht – hoeveel?
- Meteo Actueel – Weeralarmen en Waarschuwingen


Reactie's